Archiwum 22 maja 2020


maj 22 2020 MAKARON PO AZJATYCKU W KREMOWYM SOSIE KOKOSOWYM...
Komentarze (0)

MAKARON PO AZJATYCKU W KREMOWYM SOSIE KOKOSOWYM

 

Dzisiaj przepis nieco inny. Dla miłośników kuchni azjatyckiej, entuzjastów kuchni wegetariańskiej. Dla ciekawskich, którzy chcą spróbować czegoś innego. Sceptyków, uważających, że dieta jarska to same sałatki i kotleciki sojowe. Z tego właśnie powodu, zachęcamy was do wypróbowania naszego przepisu i wybrania się w podróż do aromatycznych zakątków Azji. Zapewniamy, że czas spędzony w kuchni będzie czystą przyjemnością, a jedzenie gotowego dania jeszcze większą.

 

 

Składniki:

1/2 puszki białej lub czerwonej fasolki (120g)

rukola 3/4 opakowania ( 75g)

mleczko kokosowe 1/4 puszki (100g)

mały burak

awokado Hass 1/2 (około 60g)

papryka czerwona 1/4 (80g)

olej rzepakowy 1 łyżeczka

szklanka suchego makaronu orkiszowego (100g)

Przyprawy: szczypta curry, ostrej proszkowanej papryki, cynamonu

 

Sposób przygotowania:

1. Rukolę podsmażamy na łyżce oleju przez około 4 minuty, aż odparuje z niej woda, a na patelni pozostaną długie cienkie strąki.

2. W międzyczasie gotujemy makaron, przez około 15 minut*

3. Do podsmażonej rukoli dodajemy 1/2 puszkowanej fasolki razem z połową zalewy znajdującej się w puszce, pokrojonego w kostkę buraka, pokrojoną w kostkę paprykę,1/4 puszki mleczka kokosowego. Doprawiamy szczyptą curry, proszkowanej ostrej papryki, cynamonu*. Gotujemy przez 30 minut.

4. Ugotowany i odlany makaron dodajemy do sosu, mieszamy, aż składniki połączą się w całość.

5. Wykładamy na talerz i podajemy z pokrojonym w kosteczkę awokado*

 

Smacznego :)

 

 

Krótkie uwagi do przepisu ;)

* Radziłabym uważać w przypadku cynamonu, ponieważ zbyt duża ilość tej przyprawy, zamiast podkręcić smak naszego dania może sprawić, że będzie mieć gorzki posmak.

* Zawsze możecie zamienić makaron orkiszowy, na makaron pszenny razowy, albo makaron ryżowy, który idealnie nadaje się do dań azjatyckich, ponieważ lepiej chłonie sosy.

* Najlepiej wybrać dojrzałe awokado, czyli miękkie i sprężyste w dotyku, a skórka awokado po lekkim przyciśnięciu powinna powrócić do stanu pierwotnego.